РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

Президент України Віктор Ющенко звернувся до громадян України з нагоди 64-ї річниці трагедії Бабиного Яру.


«Шановні співгромадяни! Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв Бабиного Яру. Все далі і далі в історію відходять події Другої світової війни, проте не загоїлися рани, які вона залишила в людській пам'яті. 64 роки тому Бабин Яр став місцем страти десятків тисяч безвинних синів та дочок нашого народу, синонімом величезної людської трагедії. Саме тут під час фашистської окупації здійснювалася акція знищення мирного населення України, де першою була пролита кров жінок, дітей, людей похилого віку. У єдиній братській могилі полягли євреї і українці, росіяни і роми, угорці і поляки. Всі вони – діти української землі, і сьогодні ми згадуємо кожну безневинно загублену душу.
Наша пам'ять має стати пересторогою для всіх, хто намагається посіяти зерна розбрату у нашій багатонаціональній сім'ї. Україна пережила і Голодомор, і Голокост. Українці знають, яку загрозу несе нетерпимість, насильство, аґресія. Зневага до людини, до її прав і життя, рано чи пізно закінчується трагедією.
Як Президент держави, я буду стояти на сторожі демократії, свободи, верховенства права. Я гарантую – в Україні не буде місця насильству, антисемітизму, ксенофобії, міжнаціональній ворожнечі.
Дорогі співвітчизники! Давайте сьогодні серцем звернемося до Бога і у скорботному мовчанні пом'янемо усіх героїв і мучеників Бабиного Яру.

Віктор ЮЩЕНКО»
.

***
29 вересня, у день вшанування пам'яті загиблих у Бабиному Яру від імені Президента України до меморіалу було покладено квіти.
Участь у церемонії покладання квітів узяли Голова Верховної Ради Володимир Литвин, перший заступник Голови Верховної Ради Адам Мартинюк, перший заступник Голови Секретаріату Президента України Іван Васюник, Київський міський голова Олександр Омельченко, перший віце-прем'єр-міністр України Станіслав Сташевський, віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, виконавчий президент КНГУ Йосиф Зісельс, головний рабин України Яків Дов Блайх.
Учасники церемонії вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру хвилиною мовчання.

http://www.yuschenko.com.ua/ukr/present/News/3358/

До головної сторінки
Контакт
Copyright FORUMN © 2004-2005 // Дізайн та підтримка- О. З.