ЛЬВІВ ПІДТРИМУЄ ТРАДИЦІЇ «ДЖЕРЕЛ ТОЛЕРАНТНОСТІ»

22 жовтня класична гімназія при Львівському національному університеті ім. І. Франка запросила на «Вечір знайомств», що був організований у рамках діяльності «Клубу толерантності», створеного учнівським самоврядуванням гімназії за участю благодійного фонду «Майбуття» та за сприяння адміністрації навчального закладу.

Заступник директора гімназії, координатор проекту і вихователь міжнаціонального дитячого табору «Джерела толерантності» Сергій Хараху розповів про перспективи розвитку національних громад м. Львова, поінформував про діяльність Конгресу національних громад України, зокрема про роботу дитячого табору.
.

На вечорі, що надзвичайно важливо, з погляду на ставлення влади до проблем національних меншин і формування громадянського суспільства в Україні, були присутні, радник губернатора Львівської області Тарас Возняк, начальники управлінь обласної адміністрації: освіти – Павло Хобзей та у справах сім'ї та молоді – Андрій Корнат, Віра Отчич з відділу у справах національних меншин і релігій обласної адміністрації, також представники численних національних громад і молодіжних організацій Львова. Була також й невеличка делегація КНГУ у складі Йосифа Зісельса, Тетяни Хорунжої й Анни Ленчовської.

Основними ж учасниками і дійовими особами були львівські гімназисти: ті, що влітку відпочивали у міжнаціональному таборі, і ті, для кого розповіді про яскраві події літньої пори стали привабливим стимулом до надзвичайно цікавої роботи, розвитку громадянських навичок і самосвідомості. Саме органи учнівського самоврядування стали ініціаторами і розробниками концепції Львівського клубу «Джерела толерантності» і саме вони доклали багато зусиль до того, щоб гості зрозуміли, що то за дружня і самодостатня дитяча республіка щороку діє в різних реґіонах України, об'єднуючи підлітків Сходу і Заходу – представників різних народів і культур, навчаючи їх цивілізованого співжиття, взаємоповаги і взаєморозуміння.

Проект табору «Джерела толерантності» представляли, крім Сергія Хараху, Юрій Бакун (помічник вожатого) та Людмила Зборовська (художній керівник табору). Вона привела на вечір своїх колежанок із тріо «Коралі», які заспівали українських пісень різних реґіонів. Лусіне Григор'ян з товариства «Ахпюр» трагічною піснею-баладою нагадала про трагедію вірменського народу. А ще співали пісень, яких навчилися у таборі, особливо грецьких, і згадували про майже харизматичний «пендазаліс», без якого не обходилася жодна дискотека. Все це було надзвичайно приємно Жені Саганчі, яка приїхала до Львова, аби підтримати ініціативу друзів.


Керівники білоруської, німецької, вірменської і татарської громад, присутні на вечорі, були надзвичайно зацікавлені досвідом роботи КНГУ. Було обговорено можливі спільні заходи, зокрема в рамках роботи клубу «Джерела толерантності», що може стати важливим чинником виховання підлітків різних національностей свідомими громадянами України.

Влас. інформ.

До головної сторінки
Контакт
Copyright FORUMN © 2004-2005 // Дізайн та підтримка- О. З.