КОНҐРЕСМЕНИ ВИЗНАЛИ ҐЕНОЦИД ВІРМЕН

Комітет у закордонних справах Палати представників Конґресу США затвердив резолюцію із закликом відобразити в зовнішній політиці Сполучених Штатів факт ґеноциду проти вірмен з боку турецької імперії Османа.

Резолюцію затверджено при 27 голосах «за» і 21 «проти», повідовляє «ForUm».
Проти ухвалення резолюції виступив Президент США Джордж Буш. За три години до початку засідання комітету він закликав конґресменів проголосувати проти резолюції.

«Ми всі глибоко жалкуємо про трагічні страждання вірменського народу, які почалися в 1915 році, але ця резолюція не є правильною відповіддю на належні історії масові вбивства, і її ухвалення завдало б величезного збитку нашим відносинам з ключовим союзником по НАТО і в ґлобальній війні з терором», – заявив Буш.
Резолюція є рекомендаційною, не має юридичної сили і не є обов'язковою для Президента США, але має велике символічне і міжнародне значення.

Резолюції викликала різку реакцію з боку Туреччини. Офіційна Анкара заявила про неґативні наслідки цього кроку Конґресу для американо-турецьких відносин. Одразу ж після затвердження резолюції Президент Туреччини Абдулла Гюль заявив, що визнання Конґресом США факту ґеноциду вірмен є неприпустимим рішенням.

Туреччина, яка має другу за чисельністю армію серед держав-членів НАТО, в минулому вже попереджала Вашинґтон, що ухвалення подібного роду документа неґативно позначиться на американо-турецьких відносинах, зокрема, військовій співпраці двох країн.

Парламент Вірменії висловив подяку американським конґресменам за ухвалення резолюції про ґеноцид вірмен. Про це заявив спікер Народних Зборів Вірменії Тиґран Торосян на позачерговому засіданні парламенту.
Президент Вірменії Роберт Кочарян зазначив: «Той факт, що Туреччина не визнає ґеноциду не означає, що інші країни повинні заплющувати очі на історичну правду».

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2007
Дизайн та підтримка- О. З.