КРИМСЬКІ ТАТАРИ ВІДДАЛИ ШАНУ СВОЄМУ ЗАХИСНИКОВІ

Спершу православна молитва, потім – мусульманська. У соту річницю народження дисидента і генерала Петра Григоренка біля його погруддя у Сімферополі було багатолюдно і гамірно. Представники української та кримськотатарської громад прийшли до постаменту вшанувати пам'ять визначного правозахисника.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу, сам колишній дисидент, а нині – український парламентарій Мустафа Джемілєв каже, що «роль Петра Григоренка у кримськотатарському національному русі – особлива.

Завдяки Петру Григоренку і правозахисному рухові в СРСР, який він очолював, кримськотатарська проблема була виведена спершу на всесоюзний рівень, а потім – на міжнародний.

Завдяки Петру Григоренку радянській владі не вдалося створити міжнаціональну напругу між кримськими татарами та українцями. Хоча кримських татар, які поверталися, викидала з Криму і зносила бульдозерами будинки саме влада України, але кримські татари чітко бачили межу між чиновниками, що вислужувалися перед Кремлем, і справжніми представниками цього народу», – заявив Мустафа Джемілєв, додавши, що кримські татари вважають Петра Григоренка «не просто своїм другом, а кримськотатарською людиною».

У Сімферополі пройшла панахида, наукова-практична конференція і вечір-реквієм. У Саках місцеві активісти Меджлісу відкрили меморіальну дошку на будинку, де раніше зупинявся правозахисник.

Андрій Григоренко, син генерала-дисидента, приїхав із США і каже, що в Криму він як удома. Хоча розуміє, що не всім кримчанам подобається постать його батька: «Я не думаю, що всі кримчани шанують пам'ять Петра Григоренка, бо знаю, що батьків пам'ятник обливали фарбою, були інші неприємності. Але кримські татари, українська громада, з якою я тут спілкуюся, всі поважають його і шанують. І це на мені відзеркалюється також», – сказав він.

Володимир Притула (Сімферополь), RadioSvoboda.Ua.

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2007
Дизайн та підтримка- О. З.