ЗАЯВА УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ

Український інститут національної пам'яті просить Президента України Віктора Ющенка звернутися до російської сторони з ініціативою «розсекретити архіви КДБ часів Другої світової війни, зокрема в частині, де йдеться про діяльність ОУН-УПА та псевдобандерівських груп НКВД».
Про це йдеться в заяві даного інституту, переданій аґентству УНІАН.

За словами авторів заяви, «російські й українські історики на основі незаперечних історичних фактів мають, зрештою, поставити остаточні крапки в цій проблемі». Український інститут національної пам'яті вважає за доцільне оприлюднення конкретних імен, фактів і свідчень, пов'язаних з цими подіями.

У заяві також йдеться про необхідність прийняття Верховною Радою Закону України «Про український визвольний рух 20-50-х рр. ХХ ст., статус і соціальний захист його учасників». Автори заяви виступають за необхідність передбачити в законі кримінальну відповідальність за образу воїнів-повстанців.
Також Український інститут національної пам'яті пропонує створювати державні просвітницькі програми, котрі «донесуть до широкої української і світової громадськості правду про історію створення й діяльності УПА», і вони мають фінансуватися урядом України.

У заяві міститься і звернення до керівників вітчизняних ЗМІ з проханням «припинити практику професійного невігластва, коли за допомогою політиків-невдах, нікому невідомих експертів і скомпрометованих науковців окремі журналісти, можливо, самі того не усвідомлюючи, в молодечому запалі пошуку засобів пожвавлення програм підживлюють стан нетерпимості в суспільстві, неґативні стереотипи етнічного, ідеологічного й культурного протистояння».
Крім того, Український інститут національної пам'яті вважає, що має бути оголошений конкурс сценаріїв для створення багатосерійного телевізійного фільму про події в Західній Україні часів 1939-1954 рр. Він вважає за доцільне «просити українських меценатів профінансувати стрічку про трагічну й, водночас, героїчну сторінку української історії».

http://www.unian.net/ukr/news/news-218580.html

 

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2007
Дизайн та підтримка- О. З.