ПАРЛАМЕНТ КОСОВО ПРОГОЛОСИВ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ КРАЮ

17 лютого парламент Косово одноголосно проголосував за відділення цієї території від Сербії і проголосив незалежність краю. В ході цього засідання прем`єр-міністр Хашим Тачі звернувся з промовою до членів парламенту, в якій ґарантував безпеку всім національним меншинам краю, у тому числі і сербському населенню, що становить близько 10 відсотків від загального числа жителів реґіону.

Він також запевнив світову спільноту в прихильності плану Марті Ахтісаарі і подякував ООН за роль цієї організації у вирішенні косівського питання.
Президент краю Косово Фатмір Сейдіу закликав вшанувати пам`ять тих, хто пожертвував своїм життям заради здобуття незалежності. Він також заявив, що Косово прагнутиме до вступу в НАТО і євроінтеґрації.

Прем`єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца назвав незалежне Косово «лжедержавою на території Сербії».

Незалежність Косово визнали провідні країни ЄС. Як повідомляє Reuters, першою таке рішення ухвалила Франція, до неї приєдналися Велика Британія, Італія, Німеччина і Фінляндія. Незалежність краю також визнали США, Австралія і Туреччина та ін.

На знак протесту проти визнання цими країнами незалежності Косово Сербія відкликала своїх послів з Вашинґтона, Парижа, Лондона, Канберри, Анкари, Берліна та Відня.

Водночас проти визнання незалежності Косово виступили Іспанія, Кіпр, Греція, Словаччина, Болгарія і Румунія.

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2008
Дизайн та підтримка- О. З.