МОЛДОВА ЗАРАДИ ЄС НЕ ВІДМОВИТЬСЯ НІ ВІД МОВИ, НІ ВІД КОМУНІЗМУ

Президент Молдови Володимир Воронін проти перейменування молдавської мови на румунську та проти відмови від комуністичного минулого задля полегшення інтеґрації в Євросоюз.

На конференції з безпеки в Мюнхені, беручи участь в дискусії про майбутнє країни у складі ЄС, Воронін дав рішучу відсіч представникові Румунії, який висловив думку, що визнання Молдовою своєї мови румунською та дистанціювання від комуністичного минулого істотного полегшить їй шлях до ЄС.

«Я вдячний вам за ваше запитання і в мільйонний раз відповідаю і готовий в мільярдний раз повторити, що назва державної мови – справа винятково народу цієї країни», – цитує його РІА «Новости».

Воронін нагадав, що під час референдуму щодо мови 1 жовтня 2004 року 84% населення виступили за збереження історичної назви – молдавська. Він також наголосив, що за рік Молдові виповнюється 650 років, натомість Румунія існує лише 170. Тому марно сперечатися «що було раніше: курка чи яйце», – сказав президент.

Він визнав, що румунська і молдавська мови абсолютно ідентичні, але кожна з країн може їх називати так, як вважає за потрібне. «Ми жили з молдавською мовою і з нею житимемо далі», – підкреслив Воронін.
На друге запитання про вплив комуністичного минулого на можливість вступу Молдови до Євросоюзу президент Молдови, який є лідером компартії країни, відповів, «що цей вплив найпозитивніший».

Воронін зазначив, що в радянському минулому його країни були не тільки неґативні явища, а й багато доброго. «Ми використовуємо цей позитивний досвід. Не можна зраджувати своє минуле, свою історію, своїх батьків... – підкреслив він. – Без розуміння і збереження минулого у країни не може бути майбутнього».

http://www.unian.net/ukr/
news/news-235385.html

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2008
Дизайн та підтримка- О. З.