ПЕРШИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ САМІТ З ПИТАНЬ ІНТЕҐРАЦІЇ РОМІВ
16 вересня в Брюсселі пройшов перший Європейський саміт, присвячений питанням поліпшення положення ромських общин в ЄС.
Мета саміту полягала в об'єднанні зусиль представників окремих націй, ЄС і громадянського суспільства в боротьбі з поширеною дискримінацією мільйонів європейців ромського походження.
«Ситуація з ромами у ХХІ столітті – ця пляма на совісті Європи» – сказав Комісар ЄС з питань зайнятості, соціальних питань і рівних можливостей Володимир Шпідла. – Це різнобічна і комплексна проблема, але у нас є інструменти для її вирішення – це законодавство, фінансування і єдина політика. Тепер нам необхідні спільні зусилля на місцевому, реґіональному, національному і загальноєвропейському рівнях, щоб ефективніше використовувати ці інструменти і ґарантувати краще майбутнє общинам ромів в усіх країнах ЄС».
Саміт був першим на вищому рівні зібранням представників європейських відомств, національних урядів і громадських організацій, що представляють общину ромів усієї Європи. Залучення представників і організацій ромів було головною особливістю саміту. В обговоренні брали участь також члени Європейського парламенту ромського походження.
Дискримінацію на ґрунті расового і етнічного походження заборонено в ЄС у всіх сферах життя. Проте дискримінація ромів триває. 77% європейців вважають, що ромське походження є недоліком.
|