ГРЕКО-КАТОЛИКИ НАГАДАЛИ ПРЕЗИДЕНТОВІ ПРО ЄВАНГЕЛЬСЬКУ ПЕРЕСТОРОГУ

Єпископи Української греко-католицької церкви закликали президента подбати про рівність перед законом усіх церков. Про це йдеться у зверненні Синоду єпископів до президента, повідомляє прес-служба УГКЦ.
«Провідники єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні констатують прикрість із того приводу, що у день інавґурації було проіґноровано традицію... запрошувати предстоятелів українських Церков до спільної молитви у соборі Святої Софії», – йдеться у повідомленні.

«Напевно не зайвим у цьому контексті кожному з нас буде постійно пригадувати собі євангельську пересторгу про сумні перспективи «розділеного царства», – зазначили єпископи. «А саме такий сценарій намагаються нав’язати Україні ті сили, що не цінують її історичних традицій, не можуть змиритися з її сучасним статусом та не пов’язують з нею свого майбутнього», – наголошується у зверненні синоду.

Синод зазначив, що, відповідно до законодавства, «всі наші церкви й віросповідні спільноти, належно зареєстровані в державних органах, наділені однаковими правами».

«У зв’язку з цим ми звертаємося до вас як до ґаранта Конституції, щоб ця рівноправність перед законом та в публічному житті усіх Церков та релігійних організацій була сумлінно дотримана», – йдеться у зверненні.

Єпископи УГКЦ вважають, що «протегування якоїсь однієї конфесії над іншими лише поглиблюватиме роз’єднання між громадянами нашої держави, що завдало б величезної шкоди всьому українському народові».
Також Синод у своєму зверненні до глави держави висловив стурбованість із приводу надзвичайно низького рівня довіри до влади в українському суспільстві. «Громадяни не будуть поважати тієї влади, яка не шанує сама себе, діє лише на догоду якійсь політичній групі чи обслуговує чиїсь фінансові інтереси», – наголосили в УГКЦ.

Українська правда

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2010
Дизайн та підтримка- О. З.