НЕ ВИЙШЛО!

Історики Росії та України визнають, що написання спільного підручника з історії для двох країн є нереальним через різне бачення цієї історії академічною наукою двох країн.

Зокрема, як повідомляє Бі-Бі-Сі, у Москві відбулося чергове засідання спільної українсько-російської комісії істориків, на якому обговорювалися проекти, що їх втілюватимуть науковці за дорученням урядів обох країн.

Бі-Бі-Сі зазначає, що в інтерв'ю журналу «Огонек» директор російського Інституту загальної історії, академік Олександр Чубар'ян сказав, що усі спроби двох країн зі створення підручника, де б викладалась якась усереднена компромісна історія, «з тріском провалилися». Поки що немає результатів і у написанні методологічного посібника для вчителів, хоча робота над ним триває.

За неофіційною інформацією, до групи вчених, які працюють над методичним посібником, увійшли ті, кого рекомендував міністр освіти України Дмитро Табачник.

Натомість велика група істориків, чиї імена в Україні є авторитетними і знаними, зокрема Валерій Смолій, Григорій Боряк, Станіслав Кульчицький, працюють разом із російськими колегами над окремими проектами, які, на думку оглядачів, можуть виявитися більш перспективними і неконфліктними.

Одним із них є проект зі створення академічного видання «1941 рік. Країна у вогні», до якого долучилися українські, російські та білоруські історики. У ньому кожна країна викладе своє бачення причин і наслідків початку Великої Вітчизняної війни.

Тим же шляхом українські історики запропонували йти і у спробах домовитися про оцінку історичного минулого України і Росії. Розпочалася робота над енциклопедією з умовною назвою «Дискусійні питання спільної історії України і Росії». Це буде довідник, в якому паралельно, в окремих статтях обидві країни викладатимуть факти, події, їхнє трактування та оцінку історичних діячів так, як їх бачать історики кожної із країн.

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2010
Дизайн та підтримка- О. З.