|
УГОРЦІ
УКРАЇНИ СТВОРИЛИ ПОЛІТИЧНУ ПАРТІЮ
Міністерство
юстиції зареєструвало партію «КМКС» Партію угорців України». Керівником
партії став 37-річний Микола (Міклош) Ковач, голова Товариства угорської
культури Закарпаття. Ковач був депутатом Верховної Ради третього скликання,
2002 р. у виборчому окрузі №72 у Закарпатській області як самовисуванець
зайняв друге місце, здобувши 30,55% голосів виборців. «КМКС» Партія угорців
України стала 108-ю політичною партією в країні.
Партію створено співзасновниками («Наша Україна» і «КМКС») між першим
і другим турами президентських виборів з метою популяризації і підтримки
кандидатури Віктора Ющенка, а також на противагу Демократичній спільці
угорців України, очолюваній нардепом Іштваном Гайдошем (на момент виборів
членом СДПУ(о), нині – СПУ).
«КМКС» відома своїми автономістськими настроями і близькістю до угорських
радикальних націоналістів.
Тема автономії, як і питання розподілу Будапештом фінансової допомоги
закордонним угорцям, часто стає предметом як спорів, так і торгу окремих
політичних сил угорців не лише Закарпаття, а й угорців Словаччини, Сербії,
Румунії та інших сусідніх країн. Це нерідко знаходить відображення в угорській
пресі. Останнім часом на офіційному рівні Будапешт не порушував перед
Києвом питання щодо автономії угорців у Закарпатті, а Україна не чинить
перепон Угорщині в наданні допомоги угорцям Закарпаття в сфері освіти
й культури. Після внесення торік парламентом Угорщини поправок до закону
щодо угорців, які проживають у сусідніх державах, серйозних претензій
до реалізації передбачених ним для закордонних угорців пільг, не виникає
у жодних із сусідніх з Угорщиною країн.
http://www.ua-reporter.com/news/6816/

|