|
ДЕНЬ
ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ДЕПОРТАЦІЇ
Прес-служба Меджлісу кримськотатарського
народу
18
травня виповнився 61 рік від дня депортації кримськотатарського народу.
У Сімферополі відбувся всекримський жалобний мітинг, присвячений пам'яті
жертв депортації.
У зверненні учасники мітингу зазначили, що повернення й облаштування кримськотатарського
народу на Батьківщину затяглося більш як на 15 років. Причиною багатьох
труднощів на шляху повернення на свої землі кримські татари вважають «відкриту
протидію частини посадових осіб Автономної Республіки Крим і місцевих
органів самоврядування в реалізації кримськими татарами свого права на
повернення в ті місцевості, звідки було депортовано їх або їхніх батьків».
Як зазначається у зверненні, «таке несправедливе ставлення до кримських
татар, що роками очікують виділення землі, не могло не призвести до зростання
напруженості і виникнення конфліктних ситуацій. До провокування деяких
конфліктів, на превеликий жаль, виявилися причетними і деякі засобами
масової інформації Криму. Однак репресіям, у тому числі й судових переслідуваннях,
владою піддаються винятково кримські татари. У Криму немає справедливої
судової влади, у багатьох судах правосуддя від імені Української держави
вершать судді, що не можуть позбутися упередженого ставлення до кримських
татар.
Саме цим і пояснюється судове свавілля щодо групи кримських татар, засуджених
у так званій справі «Бар Коттон» і за подіями у Сімеізі».
Автори звернення наполягають на негайному повторному проведенні всіх етапів
розслідування і відкритому судовому розгляді за всіма обставинами зазначених
подій і притягненні до відповідальності справжніх організаторів і учасників
протиправних дій.
Учасники мітингу також звернулися до Президента як гаранта Конституції
України, «у найкоротший термін внести на розгляд Верховної Ради України
пропозиції, спрямовані на політичну, економічну і культурну реабілітацію
кримськотатарського народу і відновлення його невід'ємних прав».
|