«БАБИН ЯР» В ІНСТИТУТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ... ЩО ДАЛІ?

Прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко підписала 25 червня 2008 р. розпорядження № 877-р «Про передачу Державного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» до сфери управління Інституту національної пам'яті». Розпорядження видано на реалізацію спільної пропозиції Міністерства культури і туризму та Інституту національної пам'яті.

Нагадаємо, що заповідник «Бабин Яр» було створено постановою Кабінету Міністрів № 308 від 1 березня 2007 р. у складі Міністерства культури і туризму. Згідно з цією постановою передбачалося впродовж 2007 р. затвердити перелік об'єктів, що входять до складу Заповідника, забезпечити затвердження меж і зон охорони, розроблення генерального плану розвитку Заповідника.

На жаль, до цього часу Заповідник так і не спромігся розпочати реальну роботу, що і стало головної причиною його передачі до Інституту національної пам'яті. Останній тепер має розробити і затвердити до кінця поточного року генеральний план розвитку Заповідника. Сподіваймося, що поза увагою підлеглих академіка І. Юхновського не залишиться Концепція створення Заповідника, розроблена провідними фахівцями трьох гуманітарних інститутів НАНУ (з її текстом читачі «Форуму» мали змогу ознайомитися ще минулого року), які, до речі, одностайно підтримали ідею перепідпорядкування Заповідника.

Не встигло «висохти чорнило» під розпорядженням, як народний депутат від БЮТ Олександр Фельдман виступив із заявою (оприлюдненою сайтом aen.ru) про те, що уряд має відмінити своє рішення, оскільки Інститут національної пам'яті займається лише питаннями Голодомору й політичними репресіями, а відтак не має спеціалістів із питань Голокосту. Цікаво, що як приклад позитивної ініціативи у цій сфері Фельдман згадав проект «будівництва меморіального комплексу, що включає синагогу та єврейський музей, яким з 2005 р. опікувалася єврейська община України». Не інакше, як йдеться про скандальний проект будівництва на єврейському цвинтарі в районі Бабиного Яру, який було широко розрекламовано В. Рабиновичем і який був однозначно засуджений значною частиною української та єврейської громадськості.
Що ж до фаховості й інших політично вмотивованих звинувачень, то і Громадський комітет «Бабин Яр», і Український центр вивчення історії Голокосту підтримали передачу заповідника до Інституту національної пам'яті, який допоки не давав жодних приводів для того, аби вважати його зосередженням пам'яті суто української. Не підтримали депутата Фельдмана і його колеги з правлячої коаліції, які на засіданні Уряду не зважили на висловлені ним застереження.

До головної сторінки
Контакт

Copyright Форум Націй © 2004-2008
Дизайн та підтримка- О. З.